Pracownicy – co powinieneś im zagwarantować? W jaki sposób zatroszczyć się o ich dobre samopoczucie w miejscu pracy?

Prowadzisz firmę? Jesteś dyrektorem? W takim razie prócz dbania o interesy przedsiębiorstwa koniecznie powinieneś interesować się także podwładnymi. Nie zapominaj, że nie jest to jedynie Twoja dobra wola, lecz także powinność. Nawet przepisy regulują, o co trzeba się zatroszczyć oraz co zagwarantować pracującym osobom. Choćby wyposażenie w miejscu pracy. W jednym z pomieszczeń powinieneś zaaranżować pokój socjalny.

suszarka do rąk

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Tam mają być urządzenia takie jak lodówka, mikrofalówka lub też czajnik. Jest to miejsce, w którym pracownicy mogą odpocząć, odprężyć się, udać się na przerwę. Przecież w przeciągu ośmiu godz. każdy ma potrzebę zjedzenia czegoś czy też napicia się kawy bądź herbaty. To jak najbardziej naturalne i Twoim obowiązkiem jest zagwarantowanie podwładnym takiej możliwości. Dzięki temu poziom jakości ich pracy na pewno cię pozytywnie zaskoczy, co sprzyjająco wpłynie na zyski i wizerunek firmy w oczach klientów. Nie zapominaj także, iż następną Twoją powinnością jest zagwarantowanie ekipie dostępu do czystej wody do picia – czy to w dystrybutorze, czy też w butelkach. Niestety ta kranowa nie ma znaczenia.

Ważne jest również wyposażenie innych pomieszczeń. Choćby łazienek. Muszą być posprzątane, schludne, a także powinny się w nich znaleźć produkty takie jak mydło, papier toaletowy lub też suszarka do rąk. Jeżeli chodzi o tę ostatnią to polecamy markę dyson airblade – suszarki do rąk. Chociaż naturalnie urządzenie to nie jest obowiązkiem, zupełnie wystarczą ręczniki papierowe. Także wygląd pokoi biurowych jest nadzwyczaj ważny. Zapewnij każdemu z pracowników własne biurko, komfortowe krzesło (najlepiej te regulowane), dobre światło, dzięki któremu wykonywanie obowiązków nie będzie miało negatywnego wpływu na zdrowie pracowników.

łazienka

Autor: Heather Cowper
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominaj – nie jest dobrze oszczędzać na ludziach. Przecież oni sami doskonale widzą, jak ich traktujesz. Jeżeli się będą czuli szanowani oraz cenieni, to odwdzięczą Ci się pracą na najwyższym poziomie, staraniami. Jeżeli jednak ich zignorujesz – to będzie zupełnie przeciwnie, a przy najbliższej okazji znajdą inne zatrudnienie.

Bez zwlekania zobacz na stronie podobne posty. Tam także znajdziesz coś ciekawego, gdyż przedstawia ona podobną problematykę.

W Twoim interesie wobec tego jest, aby zachować z nimi odpowiednie stosunki.