Profile LED – nowatorskie oświetlenie w naszych mieszkaniach

Od pewnego czasu rewolucją w oświetleniu są światła określane jako LED. Są to nie tylko energooszczędne źródła światła, ale źródła, dające mnóstwo możliwości aranżacji wnętrz.

Profile LED mogą być stosowane do oświetlania przeróżnych pomieszczeń w naszych domkach oraz mieszkaniach.

Jeśli użyta w powyższym artykule retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu (http://www.pademeble.pl/61-meble-wojcik-kolekcja-imperial) podobne posty – one odnoszą się do pokrewnej tematyki.

Profile Led produkowane są z aluminium. Umieszcza się w nich taśmy, w których z kolei montuje się taśmy z diodami LED. Profile te dostępne są w różnych długościach, dlatego dają tak wiele możliwości aranżacji pomieszczeń. Z ich pomocą podświetlimy szafki kuchenne lub (belbazaar pl) łazienkowe, a nawet wykonamy podświetlenie stopni schodów. Profile LED dostępne są także w opcji przeznaczonej specjalnie do pomieszczeń o wyjątkowo dużej wilgotności. Te profile odznaczają się wysoką wodoszczelnością. By oświetlanie LED działało, konieczny jest zasilacz LED – profile led – sprawdź ofertę . Taki zasilacz LED, popularnie zwany ledowym jest niezbędnym urządzeniem, gdyż oświetlanie LED może działać tylko wtedy, kiedy jest zasilane prądem stałym o napięciu 12 volt. W naszych domach w gniazdkach napięcie jest znacznie wyższe, wynosi 230 volt. Stąd obowiązek używania zasilacza.

led

Autor: Kobi
Źródło: Kobi

Natomiast diody LED zyskują w naszym kraju coraz większą ilość fanów. Oświetlenie to jest naprawdę trwałe, diody LED mogą świecić znacznie dłużej od normalnych żarówek. Moc diod stosowanych w oprawach oświetleniowych jest bardzo zróżnicowana, mogą one charakteryzować się mocą od 1 do 5 W. Kąt ich świecenia też jest zróżnicowany, co pozwala dowolnie aranżować nimi wnętrza. To jeden z powodów , dla których są popularne. Diody LED stosuje się dzisiaj nie tylko do oświetlania pomieszczeń mieszkalnych czy pomieszczeń biurowych, ale też do oświetlania ulic oraz powierzchni reklamowych. Na popularność tego typu oświetlenia wpływają też kwestie finansowe. Teraz diody LED są naprawdę energooszczędnym oświetleniem.

Diody LED posiadają nie tylko zalety, ale też wady. Jedną z wad diod LED jest ich cena. Profile oraz moduły oświetleniowe, w których zastosowano diody LED są na chwilę obecną wyjątkowo drogie – zasilacz led – dowiedz się więcej . Drugą, istotną wadą tego rodzaju oświetlenia jest zimna barwa światła. Zimna barwa światła jest bardzo niekorzystna dla ludzkiego wzroku. Światło o ciepłym odcieniu emitują tylko diody o dobrej jakości, które są także wyjątkowo kosztowne. Dlatego mnóstwo ludzi nie decyduje się na ich kupno.