Solidny stół i komfortowe krzesła bywają podstawowym wyposażeniem kuchni i dodają wnętrzu niepowtarzalnego uroku

Kuchnia jest tym pomieszczeniem w mieszkaniu, w którym chyba przebywa się najczęściej w ciągu dzionka. To w tym miejscu przygotowywane są obiady, a panie domu świetnie wiedzą, że taka czynność bardzo często bywa czasochłonna. Przy pysznej kawie z mlekiem dorośli mogą w spokoju przeglądnąć anonse w lokalnej prasie, a damy w tym samym czasie i przy tym samym stole, przeprowadzają długie konwersacje telefoniczne z przyjaciółkami.

krzesła barowe do kuchni

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com
A gdy nastolatki wracają ze szkoły do domu, to czasami w pośpiechu odrabiają w kuchni zadania domowe albo ukradkiem wysyłają mmsy. Sprawdźmy więc, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze krzeseł i stołów kuchennych, żeby sprostać wymaganiom wszystkich domowników, a przy tym nie zburzyć harmonii estetycznej w tym pomieszczeniu.

krzesła do jadalni

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Krzesła do kuchni powinny pod względem koloru pasować tak do zasłonek, jak i do glazury (krzesła do kuchni). Warto skierować swój wzrok na materiał, z którego wykonane jest obicie. Jeśli będzie to subtelna tkanina, to w nieodległej przyszłości może ona ulec rozerwaniu – tego rodzaju meble rozsądniej jest postawić w salonie. Niezależnie od tego, na jaki wzór się zdecydujemy, wszystkie krzesła do kuchni powinniśmy jeszcze dodatkowo nakryć specjalnym pokrowcem lub cienką poduszeczką, a obydwa rzeczone tutaj towary są do kupienia w sklepach tekstylnych bądź w internecie. Zaletą używania takich ochraniaczy jest fakt, że krzesło się ani nie zabrudzi, ani nie poplami, więc w późniejszym czasie pani domu będzie mogła go postawić na przykład w swojej sypialni.

Natomiast stół bywa zazwyczaj tym meblem kuchennym, który ustawia się na środku pomieszczenia lub pod oknem, by w trakcie konsumowania śniadań jednocześnie patrzeć na to, co dzieje się na ulicy. W ciasnych mieszkaniach w wieżowcach nierzadko brakuje miejsca, aby ustawić stół w kuchni i wtedy przenosi się go do większego pomieszczenia. Ten mebel posiada praktycznie zawsze tylko jeden kształt, czyli kształt prostokąta, a niewiele pań pomyśli o tym, żeby zakupić na odmianę np. 2 okrągłe stoły. Taka niewielka zmiana natychmiast zostanie dostrzeżona przez gości, a wówczas nie omieszkają oni pochwalić gospodynią za wyszukany gust oraz inwencję twórczą – polecane wzory stoły. Sadowiąc się przy meblu, który ma kształt owalny czujemy się równouprawnieni, zatem w tym przypadku nie obowiązują tutaj zasady precedencji, o czym powinny pamiętać także sekretarki przygotowujące służbowe spotkanie.
Posted in Bez kategorii