Taśma ledowa

Technika LED niesie ze sobą wiele walorów i z dnia na dzień cieszy się coraz to większą uznaniem. Jest energooszczędne, trwałe i niezawodne. Produkty te są łatwe w montażu i pozwalają na powszechnie użycie. Listwy LED znakomicie sprawdzą się w podświetlaniu każdego typu przestrzeni, od schodów, poprzez meble, na gablotkach i wystawach kończąc. Są także ciekawym rozstrzygnięciem w zakresie aranżacji pomieszczeń. Mają szansę służyć do podświetlania podwieszanych pułapów.

Listwy LED są współczesnym elementem oświetlenia ozdobnego.

żarówki led

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Stworzone są z sprężystej taśmy na której znajdują się diody świecące. Listwa – kompletna oferta do pobrania listwa podokienna – led są dostępne w wersji tradycyjnej i wodoszczelnej, także w wielu wariantach kolorystycznych. Własnością łączną jakichkolwiek rodzajów taśm jest elastyczność, szansa cięcia nożycami, również samoprzylepne podłoże.
Przy doborze należytej listwy LED powinniśmy kierować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, posiadaniem przez taśmy odpowiednich atestów, również jakością.
Od punktu zastosowania zależy niezbędna jasność diod, szczelność, niezbędność aplikacji kształtownika aluminiowego, także barwa światła.
Do oświetlenia skutecznego np. oświetlenia blatu w kuchni, schodków, potrzebujemy jak najjaśniejszej listwy LED, zaś do podświetlenia ozdobnego wystarczy taśma o tradycyjnej jasności.
Ze względu na giętkość, listwy LED są używane w pozycjach trudno dostępnych dla pozostałych rodzajów oświetlenia. Można je zastosować w każdych pomieszczeniach domu, a także w hotelach, restauracjach, także na zewnątrz, w ogrodach, czy do podświetlenia podjazdu. Przy pomocy taśmy LED podświetla się półki, schody, nisze, meble, podłogi, stropy, mury.
Listwy LED najkorzystniej spełniają swoją funkcję, jak są zakamuflowane. Jeśli nie ma możliwości ich schowania, a pragniemy znieść różnice wynik punktowo świecących diod, odpowiednim rozwiązaniem są teowniki aluminiowe LED. profile aluminiowe do ścianek szklanych LED zabezpieczają oświetlenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, a również zapobiegają odklejaniu się taśmy z upływem czasu (oprawy led).