Urządzamy kącik dla dziecka

Narodziny dziecka to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. To okres wręcz magiczny. W zasadzie od początku ustawiamy w swoim życiu priorytety, tworzymy na nowo mocne relacje z bliskimi. Jest to też okres niełatwy dla świeżo upieczonych rodziców. I to bez znaczenia czy to ich pierwsze dziecko czy może kolejne. By bez przeszkód cieszyć się tym wydarzeniem warto przed przyjściem na świat dziecka przygotować mieszkanie, a szczególnie pokój dla malucha.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Nie ma znaczenia czy mamy duże czy małe mieszkanie, powinniśmy wygospodarować dla maleństwa choćby niewielki zakątek. Dystrybutorzy mebli postarali się, by nawet niedużą przestrzeń dało się wygodnie i przede wszystkim funkcjonalnie przygotować. Przykładem są przewijaki montowane na łóżeczku. Oszczędzają sporo miejsca, a doskonale spełniają swoje zadanie. Oczywiście, jeżeli dysponujemy większą przestrzenią możemy zaopatrzyć się w wolno stojący przewijak, którego nie musimy za każdym razem rozkładać.

Przede wszystkim wygoda

Niezwykle ważną sprawą w pokoju maluszka są meble. Naturalnie najbardziej liczy się funkcjonalność, ale nie zapominajmy również o estetyce. Miło, jeśli maluch ma własną szafę na przykład z wizerunkiem bohatera kreskówki, albo jakiegoś zwierzaka. Wybór jest wielki i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zwróćmy też uwagę na kolory. Wszechobecny róż dla dziewczynek i blady błękit dla chłopców nie jest najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że niebieski to chłodny kolor i nie wszyscy dobrze się czują w jego otoczeniu. Różu też nie powinniśmy nadużywać. Dobrze jest zdecydować się na elementy w tym kolorze, niż na przemalowanie całego wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem jest jasny, neutralny i przede wszystkim ciepły odcień ścian, a do tego kolorowe meble (łóżka chesterfield) i elementy ozdobne.

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń dla małego członka rodziny może uprościć codzienne czynności. Zdecydowanie lepiej działamy w przestrzeniach, gdzie czujemy się dobrze. Niezwykle ważne jest to, żeby w tym miejscu dziecko i rodzice czuli się bezpiecznie i spokojnie. Warto przemyśleć i urządzić to miejsce tak, by stało się w domu oazą spokoju.