W jaki sposób powinno być wyposażone hotelowe wnętrze, aby było wygodne dla gości?

Wnętrza hotelowe mogą być inspiracją do prywatnych pomieszczeń. meble do hoteli projektowane są przez znakomitych architektów bądź są produkowane na zamówienie.
Każde hotelowe wnętrze musi zostać zaprojektowane według konkretnych przepisów.

tuż przed weselem

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Te wymagania tyczą się wyposażenia oraz wielkości pokoi, rodzaju instalacji oraz technicznych sprzętów, a także wyposażenia łazienek i oferty dodatkowych świadczeń. Najwięcej architektonicznych możliwości przynosi hol oraz recepcja. Przeważnie są one wizytówką hotelu oraz zawsze jest to miejsce, w którym skupiona jest komunikacja wszystkich zadań hotelu. Hotelowy hol przynosi okazję stworzenia niepowtarzalnej przestrzeni i okazję wyróżnienia się. Jest to miejsce, które identyfikowane jest w każdym wypadku tylko z jednym, określonym miejscem.

Niniejszy artykuł posiada ciekawe dane na prezentowany wątek – jeżeli masz ochotę uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę płyta grzejna, która opisuje zbliżone problemy.

Sama recepcja musi być praktyczna tak dla pracowników, którzy wykonują w tamtym miejscu swoje czynności oraz dla gości. Hotelowa restauracja zazwyczaj jest utworzona jako miejsce do organizowania większych okazjonalnych imprez lub jako zagwarantowanie gościom prywatności. Nie aż tak duże wymagania są stawiane restauracjom w motelach ekonomicznych, ponieważ przeważnie są one niewielkie oraz urządzone w prosty sposób oraz są przeważnie przeznaczone na śniadania.

Sala konferencyjna w hotelu przeważnie jest urządzona w możliwie prosty, jednak elegancki sposób. Niewielkie sale sesyjne urządzane są na wzór biblioteki lub gabinetu. W hotelowym pokoju powinno być przede wszystkim komfortowe łóżko, jednak nie jest to dostateczne. Coraz więcej inwestorów przywiązuje wagę do wielkości pokoju czy klasy mebli czy nowoczesnych rozwiązań w łazienkach.

kolorystyka w hotelowych wnętrzach zazwyczaj pośrednio może nawiązywać do odcienia logo hotelu. W hotelach niskiej jakości wykorzystuje się barwę wyrazistą. W nowoczesnym hotelu, jakiego wnętrze jest skierowane do młodego gościa, przeważnie jest wykorzystywany pomarańcz oraz czerwień.