W jaki sposób stosunkowo szybko można odświeżyć swoją łazienkę?

Powzięcie decyzji o renowacji łazienki i całkowicie nowej aranżacji takiego pomieszczenia nigdy nie jest kwestią prostą, gdyż chodzi tutaj o duże koszty, jak o bałagan, brak miejsca, gdzie można by się umyć.

łazienka

Autor: Stefan Krasowski
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym artykule popatrzymy na swe łazienki ponownie, nim podejmiemy decyzję, czy na pewno musimy zmieniać wszystko i czy naprawdę wymagane są nowe płytki do łazienki – nad tym powinniśmy się gruntownie namyśleć, gdyż może wystarczy jedynie lifting łazienki. Proponujemy, w jaki sposób odmienić aranżację takiego pomieszczenia bez kapitalnego remontu. Na płytki, które nie wydają głuchego dźwięku można przymocować inne. Na stare kafelki można by także przykleić odpowiednie ozdoby ucięte przykładowo z samoprzylepnych tapet. To wyjście nie jest trwałe, jednak przynosi bardzo interesujący rezultat. Relatywnie niewielka łazienka osiągnie dużo na przestronności, a znacznie bardziej znacząca łazienka na wyglądzie.

Innym sposobem na renowację ściany jest wymiana uszkodzonych płytek, natomiast miejsca po nich trzeba obowiązkowo uzupełnić zaprawą klejową oraz po wklejeniu nowych płytek pozostawić wszystko do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny.

Nie możesz się doczekać nowych ciekawych wątków na ów temat? Przekazujemy Ci fantastyczną informację – kliknij firanki do kuchni gotowe w ten link i delektuj się lekturą.

Ponadto na kafelki odmiennego koloru lub wykonanie innych fug przed przykładowo w kontrastowych kolorach. Jeśli z kolei chcielibyśmy przykleić nowe płytki na stare, to najważniejsze w tym wypadku jest właściwe przygotowanie powierzchni starych kafelek.

Należy przemyć pozostałości środków chemicznych oraz niezwykle dokładnie wszystko odtłuścić. Istotne jest także niezwykle staranne wyczyszczenie spoin oraz użycie dobrego rodzaju kleju albo gruntu o dość dużej przyczepności.