W jaki sposób wybrać odpowiednie dziecięce łóżko, podstawowe zasady w czasie takiego wybierania.

Różowe akcenty we wnętrzach
W łóżku człowiek spędza dużą część swojego życia, szczególnie w wieku dziecięcym, z tego też powodu bardzo duże ma jego jakość. Już w przypadku niemowlaków jest zalecane, żeby łóżko było wyposażone w dobry materac, tu najlepiej sprawdzają się tradycyjne pianki z włóknem kokosowym. Kokos zapewnia sprężystość i twardość, a równocześnie jest odpowiednio przewiewny, przez co bardzo wygodnie i bezpiecznie się na nim śpi. Takie materace używane są do kilku lat lat i później należy pomyśleć o wymianie łóżka.

Eleganckie narzuty
Autor: Antilo
Źródło: Antilo

Część rodziców już wówczas kupuje pełnowymiarowy mebel, z którego dziecko będzie korzystać przez następne kilkanaście lat. Inni z kolei wolą zakupić coś w dorosłym rozmiarze, ale w wersji dziecięcej, to znaczy w fantazyjnym kształcie i kolorystyce. Takie łóżka z szufladami są świetnym rozwiązaniem i rewelacyjnie wyglądają, lecz trzeba się liczyć przy tym, że po paru latach konieczna być może wymiany . Pięciolatkowi Kubuś Puchatek na pewno będzie się bardzo podobał, lecz w wieku lat trzynastu młody człowiek może mieć straszne opory, aby na takim spać.

W niejednym domu problemem jest ilość miejsca, jeżeli na przykład w pokoju na stałe mieszka dwoje dzieci, to w takim przypadku świetnym wyjściem są łóżka piętrowe dla młodzieży . Dzięki temu, że miejsca do spania są jedno nad drugim, to znacznie oszczędza się na powierzchni w pomieszczeniu, którą da się dużo ciekawiej wykorzystać.

Zachęcamy – naciśnij tutaj oświetlenie led sufitowe punktowe i przeloguj się na następną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie nowe oraz fachowe informacje.

Podczas wyboru dziecięcych łóżek należy pamiętać o jednej bardzo istotnej rzeczy, jaką jest bezpieczeństwo.

Łóżko piętrowe do pokoju dziecka
Autor: Pinio
Źródło: Pinio

W przypadku maluchów łóżeczko musi być stabilne i wykonane z materiałów które nie zawierają szkodliwych związków, istotne jest także zadbanie o odpowiedni materac. Jeśli chodzi o łóżka łóżko tapicerowane z materacem 90×200 opinie dla starszych dzieci należy zwrócić uwagę na ostre krawędzie, jeżeli tylko będzie taka możliwość to trzeba ich unikać. Można się także przyglądnąć łóżkom piętrowym, jeśli planuje się takie kupić, z kolei tutaj bardzo duże znaczenie ma drabinka, po jakiej się wchodzi do górnej części a także odpowiednie zabezpieczenia przed możliwością wypadnięcia z łóżka