W jakim stylu zaprojektować pomieszczenie kuchenne?

Kuchnia to przestrzeń do przygotowywania posiłków i rodzinnych spotkań. Dodatkowo pełni rolę spiżarni i stanowi miejsce do trzymania domowych przetworów. Planując ten pokój musimy pamiętać o wspomnianych wyżej cechach.

meble w kuchni

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno będą pomocne nam studia zajmujące się projektowaniem kuchni pod wymiar. Pomysł, by skorzystać z ich usług jest niegłupi, jednak nie jest tani. Kiedy mamy do czynienia z wyjątkowo małym i nieustawnym wnętrzem, musimy wręcz skorzystać z tego rozwiązania. Podając dokładne metraż wnętrza i nasze potrzeby fachowcy rozrysują meble, projektując ich każdy, najmniejszy nawet detal. To ważne jeżeli zadajesz sobie pytanie jak gustownie umeblować kuchnię.

stylowa kuchnia

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy mamy bardziej typowymi wymiarami kuchni warto zakupić gotowe meble, takie, które,nam akurat będzie się podobała. Po wybraniu modułów, pozostaje nam jedynie wymierzyć jakiej wielkości są wolne przestrzenie, które nam pozostały i dorobić dwie – trzy szafki pod wymiar. Jest to rozwiązanie zdecydowanie mniej kosztowne (nawet kilkukrotnie).

Kiedy uporaliśmy się z meblami, trzeba jeszcze tylko zakupić sprzęt AGD. Podstawowe sprzęty to kuchnia z piekarnikiem, okap oraz zamrażarka. Zależnie od wybranej wersji mebli możemy zabudować je, albo kupić wersje wolnostojące. Dość powszechnie używanymi sprzętami, które znajdziemy w każdym domu są mikrofalówka i robot kuchenny.

Musimy jeszcze pomyśleć, gdzie zrobimy jadalnię – w większych domach często mamy możliwość przeznaczenia na nią osobnego pokoju. W sytuacji mieszkania w bloku, bądź kamienicy musimy to miejsce wkomponować albo w salonie, albo w kuchni właśnie. W zależności od metrażu proponujemy przeznaczyć na nią jeden z kątów, w którym ustawimy niewielki stół z czterema krzesłami.

Jeśli interesuje Cię opisywana problematyka, to poczytaj także (https://www.prownes.pl/wyposazenie-szyte-na-miare-dlaczego-warto/) pozostałe informacje na ten wątek. Będą równie wciągające i zapadną Ci w pamięć na długi czas.

Wszystko gotowe! Teraz wystarczy należy zawiesić firanki, na parapecie postawić skrzynkę ze świeżymi ziołami, zapełnić meble (black red white kanapy narożne) garnkami, talerzami. Wiele z potrzebnych nam przedmiotów – solniczkę, pieprzniczkę i inne kuchenne drobiazgi możemy znaleźć w wersjach kolorowych, co sprawi, że kuchenne wnętrze będzie ciepłym pomieszczeniem, w którym każdy chciałby przebywać.