W którym miejscu można kupić wszystkie produkty do ozdabiania techniką decoupage?

Decoupage jest to metoda ozdabiania za pomocą papieru prawie dowolnej powierzchni. Jest to metoda opierająca się na wykorzystywaniu motywu z materiału tak, aby nie można go było wyczuć, oraz który ma się prezentować jak namalowany.
Wiele osób sądzi, że to jest niezwykle trudna sztuka.

obrazek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
kosze w kuchni

Źródło: mm-kuchnia.pl
Uczęszczając na różne warsztaty można by spotkać się z ludźmi, którzy nie mogą uwierzyć, że jest to takie proste. Ta technika jest też relatywnie niedroga. Jeżeli chodzi o technikę decoupage sklep, w jakim można nabyć wszystko to, co jest konieczne, jest na pewno niedaleko Ciebie. Należy nabyć tam m.in. klej do drewna – chemolan b45 sp+ do decoupage. Jest to tzw. klej wodny. Konsystencja jego jest niezwykle luźna, przez co niezwykle łatwo rozprowadza się go na delikatnych oraz cienkich serwetkach. Daje błyskawiczną przyczepność podłoża do papieru. Można nabyć również 2w1 albo 3w1, czyli Lakier, bazę i klej. Dla nowicjuszy 3w1 to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż kupujemy jeden preparat. W odpowiedni sposób zakręcony klej będzie przez długi czas nam służył, natomiast zużywa się naprawdę niewielkie ilości.
Poza tym warto mieć świadomość, że są zamienniki. Można użyć rozcieńczonego kleju. Istnieje poza tym możliwość używania roztrzepanego jajka. Jeśli chodzi o to, w którym miejscu można nabyć potrzebne surowce do decoupage, to właściwym miejscem będzie sklep dla plastyków albo dobry sklep online. Jeżeli chodzi o koszt takiego kleju, to mały słoiczek o objętości 50 ml można kupić już za kilka złotych. Nawet tak nieduży słoiczek wystarczy na długi czas. Konieczny jest również specjalistyczny pędzel do decoupage. Może się wydawać, że w praktyce każdy pędzelek będzie odpowiedni do decoupage, jednak niezupełnie.

Wbrew pozorom pędzelek powinien być stworzony z miękkiego, naturalnego włosia, stosunkowo gruby i nie powinien pozostawiać żadnych włosków. Bardzo często są one w pomarańczowym odcieniu. Co ciekawe, całkiem nieźle sprawdzają się pędzelki dla dzieci.