Współczesne doskonale się prezentują i są komfortowo wyposażone, ale w dodatku są ekonomiczniejsze

Nowoczesne domy nie tylko ładnie wyglądają i komfortowo wyposażone, ale na dodatek są ekonomiczniejsze i bardziej ekologiczne niż kiedyś. Zwykle uważa się jednak, że zanim zaczniemy oszczędzać na domu i chronić środowisko najpierw należy zainwestować więcej pieniędzy. Montowanie na przykład kolektorów słonecznych czy pomp ciepła w istocie wymaga większego nakładu środków, ale w dłuższej perspektywie czasu na pewno się zwraca. Istnieją na dodatek mniej kosztowne ale także oszczędne metody na obniżenie kosztów, przykładem jest chociażby oświetlenie led.

światło

Autor: Skoff
Źródło: Skoff
Najprawdopodobniej w niedługim czasie oświetlenie led wyprze całkowicie z rynku mniej ekonomiczne i szkodliwe tradycyjne żarówki – i na szczęście. Główną jego zaletą jest przede wszystkim większa wytrzymałość i niezawodność w porównaniu z lampami żarowymi czy halogenowymi, dotychczas wykorzystywanymi w domach. Czas pracy lamp ledowych jest dłuższy i zużywają one do 80% mniej energii niż pozostałe żarówki. Są więc bardzo oszczędne. W dodatku jest to oświetlenie ekologiczne, żarówki led nie posiadają bowiem rtęci, a ich praca opiera się na diodach. Trwałość tego rodzaju oświetlenia idzie w parze z doskonałymi efektami wizualnymi. Oświetlenie led bowiem przyczynia się do tego, że kolory otaczających nas przedmiotów wyglądają tak jak w rzeczywistości. Ponadto lampy led umożliwiają użycie o wiele bardziej różnorodnych barw niż w przypadku zwykłych żarówek (czytaj tutaj więcej).

światło

Autor: Skoff
Źródło: Skoff
Jak widać zalet jeśli chodzi o oświetlenie led jest mnóstwo. Największą jest jednak energooszczędność. Jeśli zwykła żarówka kosztuje 2 zł, żarówka led będzie kosztowała 10 razy więcej, niemniej jest to ewidentnie bardziej korzystne rozwiązanie, jako że pierwsza będzie działać tysiąc godzin, natomiast druga – 100 000 godzin.

Niezbędny jest Ci bieżący wpis na ten temat? Starczy, że wejdziesz na ten link i na kolejnej witrynie odnajdziesz wszystkie szczegółowe wiadomości.

Dlatego właśnie obecnie w domach i mieszkaniach odchodzi się od tradycyjnych żarówek i wybiera oświetlenie led. Można je stosować w każdym pomieszczeniu, jako oświetlenie punktowe lub w formie taśm ledowych. Doskonale prezentuje się zarówno w kuchni oświetlając nawet najciemniejsze zakątki, jak i w łazience, bowiem jest odporne na wilgoć. Doskonale zaprezentuje się także w pozostałych pomieszczeniach, bowiem może być montowane w dowolny sposób i dawać różne efekty świetlne (zobacz przykłady na softled.pl).