Wykończenie małego przedpokoju – co przede wszystkim wskazane jest mieć na względzie?

Przedpokoje to pomieszczenia w domach oraz mieszkaniach, które czasem są traktowane faktycznie po macoszemu. Tymczasem odpowiednio urządzone mogą stać się dosyć wygodnym miejscem. Niestety, urządzenie przedpokoju to wielkie wyzwanie. Czemu? Najczęściej ze względu na fakt, że w Polsce niekiedy mieszkania są niewielkie, a co za tym idzie, korytarze to ciasne klitki.

szafka

Autor: Maciej Łebkowski
Źródło: http://www.flickr.com

O czym w takim razie trzeba zdecydowanie pamiętać? W każdym przedpokoju przydadzą się szafki na buty ikea. Są relatywnie niewielkie oraz przede wszystkim – cienkie, w związku z czym zmieszczą się nawet w małych pomieszczeniach. Szafki na buty pozwalają uporządkować obuwie, szczególnie jeśli w mieszkaniu mieszka parę osób. Na dodatek, przedpokój musi zostać również uzupełniony w szafę, przykładowo na sezonową odzież.

W nowym budownictwie w mieszkaniach najczęściej znajduje się odpowiednie miejsce na szafę wnękową, co daje szansę na zaoszczędzenie rzeczywiście dużej ilości miejsca. Szafa może być wyprodukowana na specjalne zamówienie, w takiej sytuacji klient ma wpływ na wybór najlepszego materiału bądź kolorystyki. W korytarzu przyda się na dodatek źródło światła. Warto zdecydować się na dekoracyjne abażury, ponieważ mogą one dać bardzo interesujący efekt. W niewielkim przedpokoju nie ma się wielu możliwości dekoracyjnych, więc abażur to strzał w dziesiątkę. Więcej na temat: nowoczesne narzuty.

Dodatkowo, urządzenie korytarza musi pasować do salonu, w szczególności jeżeli jest to pokój dzienny z aneksem kuchennym. Na przykład, narzuty na fotele czy sofy mogą mieć identyczny kolor jak ściany w korytarzu albo szafki na buty. Wybór mebli oraz artykułów tekstylnych jest dziś na tyle różnorodny, że można bez problemu odszukać najbardziej odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj dodatkowe wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam, znajdziesz tutaj podobne wiadomości.

buty

Autor: mururoa
Źródło: http://www.flickr.com

O czym ponadto trzeba pamiętać urządzając mały korytarz w mieszkaniu? Co najważniejsze o jasnym kolorze ścian. Ciemne barwy niestety są w stanie optycznie zmniejszyć pomieszczenie, co jest niepożądanym rezultatem. Na dodatek, zdecydowanie należy zatroszczyć się o porządek oraz ograniczenie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Porządek to priorytet, gdyż wówczas korytarz (zobacz żyrandole do przedpokoju) będzie wydawał się o wiele większy. Tu więcej propozycji: polecane szafki na buty ikea.